پوشش امدادی ۹۴۰ حادثه/مازندران در صدر لیست حوادث هفته گذشته
پوشش امدادی ۹۴۰ حادثه/مازندران در صدر لیست حوادث هفته گذشته

پوشش امدادی ۹۴۰ حادثه/مازندران در صدر لیست حوادث هفته گذشته به گزارش اخبار روز ایران  در اخبار روز حوادث , به گزارش خبرگزاری روز ایران، جمعیت هلال‌احمر در اطلاعیه‌ای با اشاره به رشد ۲۸ درصدی عملیات امداد و نجات در ارتفاعات و مناطق جنگلی همزمان با افزایش سفرهای تابستانی اعلام کرد: در هفته گذشته، ۹۴۶ […]

پوشش امدادی ۹۴۰ حادثه/مازندران در صدر لیست حوادث هفته گذشته

به گزارش اخبار روز ایران  در اخبار روز حوادث , به گزارش خبرگزاری روز ایران، جمعیت هلال‌احمر در اطلاعیه‌ای با اشاره به رشد ۲۸ درصدی عملیات امداد و نجات در ارتفاعات و مناطق جنگلی همزمان با افزایش سفرهای تابستانی اعلام کرد: در هفته گذشته، ۹۴۶ مورد حادثه در سطح کشور توسط امدادگران این جمعیت پوشش داده شده است.
اطلاعیه این جمعیت درخصوص حوادث هفته گذشته و امدادرسانی به حادثه‌دیدگان، به شرح زیر است:
۱. از روز هفدهم تا بیست‌وچهارم تیرماه ۱۴۰۲ در سطح کشور ۹۴۶ مورد عملیات امدادی به ثبت رسیده است که نسبت به هفته قبل از آن، کاهش ۳ درصدی، داشته است.
۲ . بر پایه اطلاعات ثبت شده طی هفته گذشته با حضور نجاتگران جمعیت هلال احمر به ۱۶۳۰ نفر خدمات لازم امداد و نجات ارائه، ۴۳۸ مصدوم و بیمار در سوانح مختلف به مراکز درمانی انتقال و ۷۳۹ مصدوم و بیمار در محل حادثه خدمات درمانی پیش بیمارستانی را دریافت کردند. در این مدت، ۹۵ عملیات رهاسازی انجام شد؛ و ۱۲۶ مصدوم حوادث ترافیکی رهاسازی شدند.
۳. بیشترین عملیات امداد و نجات در استان‌های مازندران با ۱۴۲ عملیات، اصفهان با ۷۳ عملیات و گیلان با ۴۸ عملیات بوده و ۲۶ درصد از عملیات‌های امداد و نجات در ۳ استان شمالی کشور با انجام ۲۳۷ عملیات انجام شده است.
۴. با شروع طرح تابستانی از روز اول تیرماه، عملیات امداد ساحلی در صدر لیست ارائه خدمات امدادی جعیت هلال‌احمر قرار گرفت. در این مدت، مازندران بیشترین عملیات امداد و نجات ساحلی را داشته است. نجاتگران و امدادگران در این استان، جان ۳۵۸ نفر را از خطر مرگ در دریا نجات دادند. ساحل شهرستان بابلسر، با نجات جان ۱۵۳ نفر، شهرستان محمودآباد با نجات جان ۴۵ نفر و ساحل شهرستان عباس‌آباد با نجات جان ۳۴ نفر در صدر فهرست عملیات نجات در سواحل قرار دارند. در این مدت زمان، ۲۲۷۲ نفر خدمات درمان سرپایی دریافت کردند و ۱۱ مصدوم نیز به مراکز درمانی منتقل شدند. در سواحل استان گیلان نیز، امدادگران و نجاتگران، جان ۶۷ نفر را از مرگ حتمی نجات دادند.
۵. با توجه به افزایش سفرها در فصل تابستان، شاهد رشد ۲۸ درصدی عملیات امداد و نجات در ارتفاعات کوهستانی و مناطق جنگلی کشور بوده و در مناطق جنگلی ۲۴ استان کشور ۶۴ مورد عملیات امداد و نجات توسط نجاتگران جمعیت هلال احمر به انجام رسیده است. طی این مدت ۳۳ نفر نجات یافته و به مناطق امن منتقل، ۲۰ نفر از مصدومین به مراکز درمانی انتقال و ۶ نفر در محل حادثه درمان شدند. مازندران با ۸ عملیات، البرز، گیلان، گلستان هر کدام با ۶ عملیات، تهران با ۵ عملیات، از استان‌هایی هستند که بیشترین عملیات را در ارتفاعات و مناطق جنگلی انجام دادند. ۲۲ درصد از عملیات‌های امداد و نجات در ارتفاعات و مناطق جنگلی در این استان‌ها انجام شده است.
۶. طی هفته گذشته و به دلیل وقوع پدیده طوفان شن، در استان سیستان و بلوچستان، به بیش از ۱۵۲۶ خانواده متأثر از طوفان شن، امدادرسانی شده است. بیش از ۱۵۰ نجاتگر این جمعیت، در این هفته گذشته، به شهروندان متأثر از اثرات طوفان در استان سیستان و بلوچستان، خدمات امدادی ارائه دادند.
۷. شهروندان توجه داشته باشند که در ایام تابستان از سفر به مناطق صعب العبور و ناشناخته کوهستانی و جنگلی و سفرهای فردی و تک‌نفره پرهیز کنند و در صورت بروز هرگونه حادثه در مناطق جنگلی، کوهستان و جاده‌ای می‌توانند با شماره ۱۱۲ هلال احمر تماس بگیرند. امدادگران هلال‌احمر به‌صورت ۲۴ ساعته آماده خدمات‌رسانی به هموطنان هستند. همچنین برای دریافت آموزش‌های اولیه درباره امدادرسانی در حوادث، با مراجعه به سایت آموزش جمعیت هلال‌احمر khadem.ir نکات و موارد لازم را فراگیرند. امیدوارم براتون خبر پوشش امدادی ۹۴۰ حادثه/مازندران در صدر لیست حوادث هفته گذشته براتون مفید بوده باشه.

۲۰۲۳-۰۷-۱۶ ۰۴:۱۳:۱۰