چین اینترنت خود را حصارکشی می کند!
چین اینترنت خود را حصارکشی می کند!

چین اینترنت خود را حصارکشی می کند! به گزارش اخبار روز ایران  در اخبار روز فناوری , به گزارش خبرگزاری روز ایران به نقل از رویترز، رییس جمهور چین حین ارائه دستورات به مقاماتی که در یک جلسه امنیت سایبری در پکن حضور یافته بودند، اعلام کرد چین باید در مدیریت، راهبری و تضمین دسترسی […]

چین اینترنت خود را حصارکشی می کند!

به گزارش اخبار روز ایران  در اخبار روز فناوری , به گزارش خبرگزاری روز ایران به نقل از رویترز، رییس جمهور چین حین ارائه دستورات به مقاماتی که در یک جلسه امنیت سایبری در پکن حضور یافته بودند، اعلام کرد چین باید در مدیریت، راهبری و تضمین دسترسی به اینترنت با توجه به قانون ثابت قدم باشد.
خبرگزاری رسمی شینهوا به نقل از وی نوشت: ما باید مدیریت حزب بر اینترنت و همچنین کاربرد آن برای مردم را تقویت کنیم.
شی جین پینگ در دهه گذشته حفظ امنیت را به یک اولویت تبدیل و کانسپت خود از امنیت را در هر چیزی از سیاست و اقتصاد گرفته تا محیط زیست و فضای سایبری اعمال کرد.
در سال ۲۰۱۵ میلادی چین قانون امنیت ملی را وضع کرد که حوزه وسیع تری را در بر می گرفت و فضای سایبری را شامل می شد. یک سال بعد قانونی تصویب شد که بررسی های امنیتی و ذخیره داده ها در سرورهای داخل کشور را الزامی می کرد.
این کشور در سال ۲۰۲۱ میلادی قوانینی را درباره زیرساخت های حیاتی اجرا کرد. در سال جاری میلادی قانونگذاران چینی قانون ضد خرابکاری را به روز رسانی کردند تا انتقال اطلاعات مرتبط با امنیت ملی را ممنوع و تعریف جاسوسی را گسترده تر کنند. امیدوارم براتون خبر چین اینترنت خود را حصارکشی می کند! براتون مفید بوده باشه.

۲۰۲۳-۰۷-۱۶ ۰۶:۵۵:۲۰