کلاهبرداری با تلفن همراه مسروقه به شیوه جدید
کلاهبرداری با تلفن همراه مسروقه به شیوه جدید

کلاهبرداری با تلفن همراه مسروقه به شیوه جدید به گزارش اخبار روز ایران  در اخبار روز حوادث , به گزارش خبرگزاری روز ایران، سرگرد محمد زیدی معاون فرهنگی و اجتماعی پلیس اطلاعات تهران بزرگ اظهار داشت: اخیراً افراد سارق پس از به سرقت بردن تلفن همراه فرد با ارسال پیامک به مخاطبان سیم کارت گوشی […]

کلاهبرداری با تلفن همراه مسروقه به شیوه جدید

به گزارش اخبار روز ایران  در اخبار روز حوادث , به گزارش خبرگزاری روز ایران، سرگرد محمد زیدی معاون فرهنگی و اجتماعی پلیس اطلاعات تهران بزرگ اظهار داشت: اخیراً افراد سارق پس از به سرقت بردن تلفن همراه فرد با ارسال پیامک به مخاطبان سیم کارت گوشی ربوده شده درخواست واریز مبالغی جهت رفع مشکلات اورژانسی خود داشته و بعضاً از این روش مبالغ هنگفتی را به جیب می‌زنند.
وی در ادامه بیان داشت: یکی شهروندان با مراجعه به یکی از مقرهای این پلیس مدعی بوده که پیامکی را از سیم کارت یکی از آشنایان نزدیک خود به عنوان «سلام، توی بیمارستانم، پول داری برام ۳ تومان جابه جا کنی؟ واسه کسی میخوام، خیلی فوریه، گوشیم افتاده توی آب صداش در نمیاد، نتونستم زنگ بزنم. داری برام بزنی پس فردا بهت پس میدم. فقط همین الان میخوام…ممنون جبران می‌کنم. اگه نداری از یکی دیگه می‌گیرم.» دریافت کرده، و با همین دلیل و صرفاً با اکتفا به متن پیامک و اعتماد قبلی به مخاطب مورد نظر خود مبلغ خواسته شده را به شماره حسابی که متعلق به شخص دیگری بوده واریز کرده است.
سرگرد زیدی گفت: در تحقیقات به عمل آمده مشخص شد ۲ فرد کلاهبردار پس از به سرقت بردن تلفن همراه مخاطب مورد نظر شاکی این پرونده که فاقد هرگونه رمز و کد امنیتی بوده با دسترسی راحت به کلیه مخاطبان تلفن همراه این فرد، پیامک ذکر شده را ارسال و از چندین نفر به همین سبک و سیاق کلاهبرداری کرده اند.
معاون فرهنگی و اجتماعی پلیس اطلاعات تهران بزرگ در پایان با اشاره به اینکه پرونده جهت شناسایی و دستگیری سارقان و متهمان این پرونده به پلیس آگاهی ارجاع داده شده، خاطر نشان کرد: شهروندان مراقب افراد سودجو و شگردهای جدید کلاهبرداران باشند و مطمئن باشند پلیس با قاطعیت با مجرمان و متخلفان برابر قانون برخورد قاطع خواهد کرد. امیدوارم براتون خبر کلاهبرداری با تلفن همراه مسروقه به شیوه جدید براتون مفید بوده باشه.

۲۰۲۳-۰۷-۱۳ ۱۰:۰۸:۰۰