گفتگو با کارگردانان «ملاقات خصوصی»‌ و «پوست» در شبکه مستند
گفتگو با کارگردانان «ملاقات خصوصی»‌ و «پوست» در شبکه مستند

گفتگو با کارگردانان «ملاقات خصوصی»‌ و «پوست» در شبکه مستند به گزارش اخبار روز ایران  در اخبار روز بازیگران , به گزارش خبرگزاری روز ایران به نقل از روابط عمومی برنامه، سومین قسمت از برنامه تلویزیونی «سینما جوان» امشب ۲۴ تیر از شبکه مستند سیما پخش می‌شود. این برنامه با محوریت پخش، تحلیل و بررسی […]

گفتگو با کارگردانان «ملاقات خصوصی»‌ و «پوست» در شبکه مستند

به گزارش اخبار روز ایران  در اخبار روز بازیگران , به گزارش خبرگزاری روز ایران به نقل از روابط عمومی برنامه، سومین قسمت از برنامه تلویزیونی «سینما جوان» امشب ۲۴ تیر از شبکه مستند سیما پخش می‌شود. این برنامه با محوریت پخش، تحلیل و بررسی فیلم‌های کوتاه سینمای ایران و با نگاهی آموزش محور به این مدیوم از سینما، به صورت مشترک توسط انجمن سینمای جوانان ایران و شبکه مستند سیما تولید شده است.
مهمان این قسمت از برنامه، بهرام و بهمن ارک کارگردانان نام‌آشنای سینما هستند. فیلم کوتاه «آفتاب سوخته» ساخته این ۲ سینماگر به نمایش درآمده و پس از آن، نازنین چیت‌ساز مجری سینما جوان به گفتگو با آنها می‌نشیند.
فیلم کوتاه «آفتاب سوخته» داستان مردی تنها و کج خلق را روایت می‌کند که باغبان گلهای آفتابگردان است. وی چند گل آفتابگردان را به کلبه‌اش می‌برد و در تاریکی نگه می‌دارد. این فیلم داستانی با روایتی خیالی و فانتزی به دغدغه‌های اجتماعی می‌پردازد. فضاهای مختلف این فیلم به روایت کاراکتر محوری فیلم می‌پردازد که سرشار از تناقض‌های مختلف بوده و درصدد ارائه مفهوم پنهان داستان است.
در میز نقد و تحلیل برنامه سینما جوان، وحید نامی کارشناس برنامه در گفتگو با رامتین شهبازی به نقد و بررسی «آفتاب سوخته» می‌پردازد. همچنین فیلم کوتاه «شش لول» ساخته مک دونا معرفی می‌شود. علاوه براین، سیدحسن حسینی به معرفی ژانرهای سینمایی پرداخته و مقدمه سوم خود را با همین موضوع ارایه می‌دهد.
برنامه «سینما جوان» به تهیه‌کنندگی فاطمه بوربور و اصغر احمدپور شنبه‌ها ساعت ۲۰ از شبکه مستند سیما پخش می‌شود و بازپخش آن یکشنبه ساعت ۱۰:۳۰ صبح است. امیدوارم براتون خبر گفتگو با کارگردانان «ملاقات خصوصی»‌ و «پوست» در شبکه مستند براتون مفید بوده باشه.

۲۰۲۳-۰۷-۱۵ ۱۲:۳۴:۴۴