یک کشته و ۶ مفقودی در سیل ژاپن
یک کشته و ۶ مفقودی در سیل ژاپن

یک کشته و ۶ مفقودی در سیل ژاپن به گزارش اخبار روز ایران  در اخبار روز حوادث , به گزارش اخبار روز ایران به نقل از گاردین، باران‌های سیل آسا بخش‌هایی از جنوب غربی ژاپن را درنوردید و موجب جاری شدن سیل و رانش گِل شده است که در نهایت منجر به کشته شدن حداقل […]

یک کشته و ۶ مفقودی در سیل ژاپن

به گزارش اخبار روز ایران  در اخبار روز حوادث , به گزارش اخبار روز ایران به نقل از گاردین، باران‌های سیل آسا بخش‌هایی از جنوب غربی ژاپن را درنوردید و موجب جاری شدن سیل و رانش گِل شده است که در نهایت منجر به کشته شدن حداقل یک زن و مفقود شدن شش تن دیگر شده است.
آژانس هواشناسی ژاپن هشدار اضطراری برای استان‌های فوکوکا و اویتا در بخش جنوبی جزیره کیوشو صادر کرد و نسبت به بارش “شدیدترین بارانی که تا به حال تجربه شده” در این منطقه هشدار داد و از ساکنان مناطق حاشیه رودخانه و دامنه‌های تپه خواسته شده حداکثر موارد احتیاطی را رعایت کنند.
به بیش از ۴۲۰۰۰۰ نفر در فوکوئوکا و اویتا دستور تخلیه منطقه داده شده است.
به بیش از ۱.۷ میلیون نفر از ساکنان مناطق آسیب پذیر نیز گفته شد که در محل‌های امن، پناه بگیرند.
سازمان آتش نشانی و مدیریت بلایای طبیعی اعلام کرد تاکنون حداقل شش نفر ناپدید شده اند.
بارش باران در مناطق کیوشو و چوگوکو، باعث رانش گِل و جاری شدن سیل در مسیر چندین رودخانه، بسته شدن جاده‌ها، اختلال در قطارها و قطع آب در برخی مناطق شده است. امیدوارم براتون خبر یک کشته و ۶ مفقودی در سیل ژاپن براتون مفید بوده باشه.

۲۰۲۳-۰۷-۱۵ ۱۴:۳۷:۲۳