آژانس دولتی آمریکا درباره «اوپن ای آی» تحقیق می کند
آژانس دولتی آمریکا درباره «اوپن ای آی» تحقیق می کند

آژانس دولتی آمریکا درباره «اوپن ای آی» تحقیق می کند به گزارش اخبار روز ایران  در اخبار روز فناوری , به گزارش خبرگزاری روز ایران به نقل از سی ان ان، در همین راستا این کمیسیون به دنبال سوابق گسترده ای از سازنده ChatGPTچت جی پی تی درباره مدیریت داده های شخصی، پتانسیل آن برای […]

آژانس دولتی آمریکا درباره «اوپن ای آی» تحقیق می کند

به گزارش اخبار روز ایران  در اخبار روز فناوری , به گزارش خبرگزاری روز ایران به نقل از سی ان ان، در همین راستا این کمیسیون به دنبال سوابق گسترده ای از سازنده ChatGPTچت جی پی تی درباره مدیریت داده های شخصی، پتانسیل آن برای ارائه اطلاعات نادرست به کاربران و خطر آسیب رساندن به مصرف کنندگان، از جمله آسیب به شهرت افراد است.
این تحقیق احتمالا رابطه اوپن ای آی با سیاستگذاران را پیچیده تر می کند. علاوه بر آن چنین فرایندی احتمالا بیشتر روی نقش اوپن ای آی در بحث و گمانه زنی گسترده درباره خطر هوش مصنوعی برای مشاغل، امنیت ملی و دموکراسی متمرکز است.
کمیسیون فدرال تجارت آمریکا در یک تقاضانامه تحقیق شامل ۲۰ صفحه از اوپن ای آی خواسته تا به چند درخواست مختلف از شیوه جمع آوری اطلاعات مورد استفاده گرفته تا آموزش مدل های زبانی بزرگ و توصیف ظرفیت چت جی پی تی برای ایجاد اظهارات اشتباه درباره افراد واقعی پاسخ دهد.
نخستین بار واشنگتن پست از وجود چنین سندی پرده برداشت و یک منبع آگاه صحت آن را نیز تایید کرده است.
در این درخواست برای دریافت اطلاعاتی که نوعی احضاریه رسمی تلقی می شود، شهادت مدیران اوپن ای آی درباره هرگونه شکایت دریافتی از مردم، فهرست شکایت های ثبت شده از شرکت و همچنین جزئیات نشت داده که در مارس ۲۰۲۳ رخ داد نیز خواسته شده است. در رویداد نشت داده مارس ۲۰۲۳ تاریخچه چت کاربران و اطلاعات پرداخت آنها برای مدت کوتاهی در معرض خطر قرار گرفت.
این تحقیق در حقیقت خواستار توصیف شیوه آزمایش و دستکاری الگوریتم ها در اوپن ای آی به خصوص برای تولید پاسخ های مختلف و زبان های متفاوت است. همچنین در درخواست کمیسیون فدرال تجاری آمریکا از اوپن ای آی خواسته شده تا اقداماتی که برای برطرف کردن اطلاعات اشتباهی که توسط نرم افزار تولید می شود را نیز اعلام کند.
تحقیق کمیسیون فدرال تجارت واضح ترین نمونه از قوانین مستقیم دولت آمریکا درباره هوش مصنوعی است. این درحالی است که قانونگذاران در کنگره در تلاش هستند تا سرعت خود را با این صنعت در حال رشد هماهنگ کنند. امیدوارم براتون خبر آژانس دولتی آمریکا درباره «اوپن ای آی» تحقیق می کند براتون مفید بوده باشه.

۲۰۲۳-۰۷-۱۵ ۱۱:۵۳:۵۱