ایجاد بازار دارویی ایران در تاجیکستان/ تقویت دیپلماسی سلامت
ایجاد بازار دارویی ایران در تاجیکستان/ تقویت دیپلماسی سلامت

ایجاد بازار دارویی ایران در تاجیکستان/ تقویت دیپلماسی سلامت به گزارش اخبار روز ایران  در اخبار روز سلامت , به گزارش خبرگزاری روز ایران، بهرام عین اللهی، پیش از سفر به کشور تاجیکستان، اظهار داشت: این سفر در راستای چند هدف مهم برای حوزه سلامت صورت می‌گیرد که ایجاد بازار دارویی برای ایران در تاجیکستان […]

ایجاد بازار دارویی ایران در تاجیکستان/ تقویت دیپلماسی سلامت

به گزارش اخبار روز ایران  در اخبار روز سلامت , به گزارش خبرگزاری روز ایران، بهرام عین اللهی، پیش از سفر به کشور تاجیکستان، اظهار داشت: این سفر در راستای چند هدف مهم برای حوزه سلامت صورت می‌گیرد که ایجاد بازار دارویی برای ایران در تاجیکستان از اهم محورهای این سفر است.
وزیر بهداشت افزود: ایران بیش از ۹۸ درصد نیاز دارویی خود را بر اساس توان داخلی رفع کرده است و این ظرفیت می‌تواند بازار خوبی برای صنعت دارویی ایران در کشورهای منطقه ایجاد کند.
عین اللهی، سفر دو روزه به تاجیکستان را در راستای تقویت دیپلماسی سلامت دانست و گفت: در این سفر به دنبال صادرات تجهیزات پزشکی و دارویی هستیم.
وزیر بهداشت افزود: با توجه به زبان مشترک ایران و تاجیکستان، تقویت گردشگری سلامت از دیگر محورهای این سفر است و در تلاشیم در زمینه تربیت رایزن سلامت فعالیت کنیم و کشور تاجیکستان جزو اولین کشورهایی خواهد بود که ایران رایزن سلامت را با هدف ایجاد گردشگری سلامت در آنجا تقویت خواهد کرد. امیدوارم براتون خبر ایجاد بازار دارویی ایران در تاجیکستان/ تقویت دیپلماسی سلامت براتون مفید بوده باشه.

۲۰۲۳-۰۷-۱۶ ۰۶:۱۷:۲۲