بازوی رباتیک با الهام از گل رز ساخته شد
بازوی رباتیک با الهام از گل رز ساخته شد

بازوی رباتیک با الهام از گل رز ساخته شد به گزارش اخبار روز ایران  در اخبار روز فناوری , دریافت ۳۱ MB به گزارش خبرگزاری روز ایران به نقل از نیواطلس، ربات ها برای کنترل اشیای ظریف باید بتوانند حس لامسه ظریفی داشته باشند. تلاش هایی برای اعطای حس لامسه به این ابزارها مانند انگشت […]

بازوی رباتیک با الهام از گل رز ساخته شد

به گزارش اخبار روز ایران  در اخبار روز فناوری , دریافت
۳۱ MB

به گزارش خبرگزاری روز ایران به نقل از نیواطلس، ربات ها برای کنترل اشیای ظریف باید بتوانند حس لامسه ظریفی داشته باشند. تلاش هایی برای اعطای حس لامسه به این ابزارها مانند انگشت های نرم لاستیکی انجام شده است. اکنون یک ربات آزمایشی با الهام از رز در حال باز شدن ساخته شده است.
در حال حاضر این دستگاه در انستیتو فناوری پیشرفته ژاپن به عنوان ROSE معرفی شده است. ربات مذکور شامل یک استوانه نرم، انعطاف پذیر و قیفی شکل است که روی یک پایه دایره شکل و از جنس سخت قرار دارد. این پایه نیز به یک حسگر الکتریکی متصل است که می تواند پایه و استوانه انعطاف پذیر را بچرخاند.
ربات هنگام جابه جا کردن یک شی حساس استوانه انعطاف پذیر را پایین می آورد و دور آن قرار می دهد. بنابراین بخش الاستومری آن با اطراف شی تماس می یابد. در مرحله بعد حسگر روی پایه می چرخد و در نتیجه استوانه انعطاف پذیر به نرمی می چرخد و شی را در بر می گیرد.
این ابزار می تواند با چرخاندن استوانه انعطاف پذیر در جهت مخالف شی را بلند کند، حرکت دهد و سپس به آرامی رها کند.
به گفته محققان سازنده ROSE، ساخت ربات مذکور بسیار کم هزینه تر از گیره های نرم معمولی است و بنابراین می توان آن را در ابزارهای مختلف به کار برد زیرا فشار کمی وارد می کند و علاوه بر آن عمر طولانی دارد.
این ربات توانسته ۴۰۰ هزار آزمایش را انجام دهد و کارایی داشته باشد. امیدوارم براتون خبر بازوی رباتیک با الهام از گل رز ساخته شد براتون مفید بوده باشه.

۲۰۲۳-۰۷-۱۵ ۰۹:۰۰:۴۴