“بهره‌وری” راهکار اصلی رفع ناترازی حوزه آب و انرژی در کشور است
“بهره‌وری” راهکار اصلی رفع ناترازی حوزه آب و انرژی در کشور است

“بهره‌وری” راهکار اصلی رفع ناترازی حوزه آب و انرژی در کشور است به گزارش اخبار روز ایران  در اخبار روز اقتصاد , به گزارش خبرگزاری روز ایران به نقل از وزارت نیرو، “مجیدعمیدپور” در سومین رویداد «نوآوری بهره‌ور در حوزه انرژی» که در سازمان ملی‌بهره‌وری ایران با حضور معاون علمی، فناوری ریاست جمهوری، رئیس سازمان […]

“بهره‌وری” راهکار اصلی رفع ناترازی حوزه آب و انرژی در کشور است

به گزارش اخبار روز ایران  در اخبار روز اقتصاد , به گزارش خبرگزاری روز ایران به نقل از وزارت نیرو، “مجیدعمیدپور” در سومین رویداد «نوآوری بهره‌ور در حوزه انرژی» که در سازمان ملی‌بهره‌وری ایران با حضور معاون علمی، فناوری ریاست جمهوری، رئیس سازمان ملی بهره‌وری ایران، رئیس مرکز مدیریت طرح‌های کلان و پیشران معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری و معاون سرمایه انسانی، تحقیقات و فناوری اطلاعات وزیر نیرو برگزار شد، با تاکید بر اهمیت بهره‌مندی از ظرفیت‌های نوآورانه برای رفع ناترازی تولید و مصرف انرژی گفت: در چنین شرایطی لازم است به لحاظ فنی، اجتماعی و فرهنگی مباحث مرتبط با افزایش سطح بهره‌وری انرژی در کشور فعال شود.
رئیس پژوهشگاه نیرو با تاکید بر نقش برجسته فعالیت‌های دانش‌بنیان در راستای ارتقای بهره‌وری در پژوهشگاه نیرو افزود: وزارت نیرو در کنار خدمت‌رسانی در تأمین آب و برق، نقش ویژه ارتقای بهره‌وری در آب و انرژی را برعهده دارد.
عمیدپور، پژوهشگاه نیرو را نهادی تحقیقاتی در صنعت آب و برق برشمرد و اظهار کرد: در تلاش هستیم با بکارگیری روش‌های نوین بهره‌وری، کشور را از ناترازی در زمینه تولید و مصرف انرژی خارج کرده و در ادامه بحث‌های نوآوری و بهره‌وری را در حوزه اقتصادی و صنعتی عملیاتی کنیم.
وی در همین زمینه تصریح کرد: به منظور تحقق این موضوع، در پژوهشگاه نیرو برنامه‌های ویژه فناورانه در حوزه پژوهشی پیش‌بینی شده و در تلاش هستیم به واسطه عملیاتی کردن این اقدامات مردم را در یک فضای نوآورانه و بهره‌ور در صنعت آب و برق همراه کنیم.
رئیس پژوهشگاه نیرو در ادامه با اشاره به اقدامات عملی انجام شده در راستای کاهش ناترازی صنعت برق گفت: در حال حاضر در پژوهشگاه نیرو با توجه به شرایط برق کشور، برای افزایش ظرفیت نیروگاه‌ها چندین پروژه بزرگ انجام شده که به واسطه آن ده‌ها مگاوات افزایش ظرفیت در نیروگاه‌ها را شاهد بودیم.
وی تاکید کرد: همه این اقدامات فقط با اتکا به توانمندی متخصصان، جوانان و فناوران داخلی صورت گرفته که به افزایش بهره‌وری و راندمان در نیروگاه‌های کشور منتج شده است.
عمیدپور همچنین به پیشبرد اقدامات برای ایجاد زیست بوم آموزشی، پژوهش و فناوری صنعت آب و برق در پژوهشگاه نیرو اشاره کرد و افزود: ما در حوزه آموزش یک مرکز آموزش مدیریت انرژی را داریم که بسیاری از مدیران انرژی کشور در آنجا آموزش دیده و در حال ارتقا و به‌روزرسانی حوزه آموزش در مدیریت انرژی برای وزارت نیرو و سایر دستگاه‌ها از جمله وزارت نفت و وزارت صمت هستیم.
رئیس پژوهشگاه نیرو خاطرنشان کرد: در تلاش هستیم تا انجمن‌های حوزه انرژی مانند انجمن اسکوهای کشور را که شرکت‌های سرویس دهنده انرژی و خدمات‌رسان سرویس انرژی در کشور هستند، با کمک سازمان ساتبا سامان‌دهی شوند. در این راستا یکی از برنامه‌های ما ایجاد سوپراسکوها است که با کمک شرکت‌های بزرگی همچون مپنا در حال برنامه‌ریزی برای حمایت از شرکت‌های حوزه مدیریت انرژی و همچنین خدمات‌رسان حوزه انرژی هستیم امیدوارم براتون خبر “بهره‌وری” راهکار اصلی رفع ناترازی حوزه آب و انرژی در کشور است براتون مفید بوده باشه.

۲۰۲۳-۰۷-۱۷ ۱۴:۳۶:۵۴