دومین تلاش هند برای فرود روی ماه آغاز شد
دومین تلاش هند برای فرود روی ماه آغاز شد

دومین تلاش هند برای فرود روی ماه آغاز شد به گزارش اخبار روز ایران  در اخبار روز فناوری , به گزارش خبرگزاری روز ایران به نقل از اسپیس، روز گذشته یک موشک LVM۳ همراه فضاپیمای «چاندرایان -۳» از مقر فضایی ساتیش دوان در جزیره سریهاریکوتا در ساعت ۲:۳۵ دقیقه به وقت محلی به فضا پرتاب […]

دومین تلاش هند برای فرود روی ماه آغاز شد

به گزارش اخبار روز ایران  در اخبار روز فناوری , به گزارش خبرگزاری روز ایران به نقل از اسپیس، روز گذشته یک موشک LVM۳ همراه فضاپیمای «چاندرایان -۳» از مقر فضایی ساتیش دوان در جزیره سریهاریکوتا در ساعت ۲:۳۵ دقیقه به وقت محلی به فضا پرتاب شد.
در این مأموریت یک لندر و کاوشگر به ماه ارسال شدند. چاندارایان ۳ حدود ۱۶ دقیقه پس از پرتاب از موشک جدا شد و طبق برنامه ریزی ها وارد مدار زمین شد. اگر بقیه مأموریت نیز طبق برنامه پیش برود، هند به زودی چهارمین کشوری خواهد بود که روی ماه فرود می‌آید.
این مأموریت که با هزینه ۶ میلیارد روپیه (۷۳ میلیون دلار) انجام شده، در صورت موفقیت بلندپروازی‌های این کشور برای اکتشافات فضایی با هزینه اندک را ترویج می‌کند.

از سوی دیگر این دومین تلاش هند برای فرود آرام یک فضاپیما روی سطح ماه است. چهار سال قبل لندر و کاوشگر مأموریت چاندارایان ۲ به دلیل یک اختلال نرم افزاری روی سطح ماه سقوط کردند.
منطقه در نظر گرفته شده برای فرود حدود ۴ در ۲.۵ کیلومتر مربع و در نزدیکی محل فرود فضاپیمای لونا ۲۵ روسیه است که در آگوست به فضا پرتاب می‌شود. امیدوارم براتون خبر دومین تلاش هند برای فرود روی ماه آغاز شد براتون مفید بوده باشه.

۲۰۲۳-۰۷-۱۵ ۰۵:۴۵:۴۱