راه اندازی دستگاه تونل باد مادون صوت برای طراحی تجهیزات‌ هواپیما
راه اندازی دستگاه تونل باد مادون صوت برای طراحی تجهیزات‌ هواپیما

راه اندازی دستگاه تونل باد مادون صوت برای طراحی تجهیزات‌ هواپیما به گزارش اخبار روز ایران  در اخبار روز فناوری , به گزارش خبرگزاری روز ایران به نقل از دانشگاه شهیدبهشتی، دستگاه تونل باد مادون صوت با سطح مقطع اتاق آزمون ۶۰ *۱۵۰ پس از بارگیری از مبدا در بامداد در دانشگاه شهید بهشتی مستقر […]

راه اندازی دستگاه تونل باد مادون صوت برای طراحی تجهیزات‌ هواپیما

به گزارش اخبار روز ایران  در اخبار روز فناوری , به گزارش خبرگزاری روز ایران به نقل از دانشگاه شهیدبهشتی، دستگاه تونل باد مادون صوت با سطح مقطع اتاق آزمون ۶۰ *۱۵۰ پس از بارگیری از مبدا در بامداد در دانشگاه شهید بهشتی مستقر شد.
تونل باد یکی از مهمترین دستگاه‌های تحقیقاتی در بخش مهندسی هوافضا است که با ایجاد یک جریان هوای یکنواخت و توسعه یافته فاقد اغتشاشات احتمالی و مخرب، امکان آزمایش و تحقیق روی پدیده‌های پیچیده سیالاتی- ایرودینامیکی و همچنین طراحی وسایل پیچیده‌ای همچون هواپیما، راکت، بدنه خودرو را فراهم می‌سازد. این وسیله همچنین امکان شبیه‌سازی شرایط گوناگون جریان هوا را بر روی سازه‌های اجسام پرنده میسر می‌سازد.
در فرآیند شبیه‌سازی توسط تونل باد امکان تست‌های ایرودینامیکی و مرئی‌سازی جریان حول جسم پرنده امکان پذیر شده و می‌تواند با بهینه کردن ضرایب لیفت و درگ، افزایش سرعت نهایی، شناسایی و از بین بردن نواحی با جریان‌های دارای گرادیان‌های شدید و کاهش نویز برای وسایل پرنده هوایی روند طراحی و ساخت را تسهیل کند. امیدوارم براتون خبر راه اندازی دستگاه تونل باد مادون صوت برای طراحی تجهیزات‌ هواپیما براتون مفید بوده باشه.

۲۰۲۳-۰۷-۱۵ ۱۰:۰۲:۲۹