شیوع بیماری های روده ای با گرم شدن هوا/وضعیت وبا در تهران
شیوع بیماری های روده ای با گرم شدن هوا/وضعیت وبا در تهران

شیوع بیماری های روده ای با گرم شدن هوا/وضعیت وبا در تهران به گزارش اخبار روز ایران  در اخبار روز سلامت , ایرج خسرونیا، در گفتگو با اخبار روز ایران گفت: با گرم شدن هوا، شاهد شیوع بیماری‌های روده‌ای هستیم که دلیل آن، استفاده از آب، سبزیجات و میوه‌های آلوده است. وی افزود: وقتی هوا […]

شیوع بیماری های روده ای با گرم شدن هوا/وضعیت وبا در تهران

به گزارش اخبار روز ایران  در اخبار روز سلامت , ایرج خسرونیا، در گفتگو با اخبار روز ایران گفت: با گرم شدن هوا، شاهد شیوع بیماری‌های روده‌ای هستیم که دلیل آن، استفاده از آب، سبزیجات و میوه‌های آلوده است.
وی افزود: وقتی هوا گرم می‌شود، مصرف میوه و سبزی‌های افزایش می‌یابد که عدم رعایت بهداشت در استفاده از این قبیل خوراکی‌ها، منجر به شیوع بیماری‌های روده‌ای می‌شود.
خسرونیا ادامه داد: آب استخرهایی که از ماده ضدعفونی کلر به میزان کافی استفاده نمی‌کنند، باعث آلودگی آب شده و در نتیجه می‌تواند عامل بیماری زایی شود.
رئیس جامعه پزشکان متخصص داخلی ایران، در واکنش به شیوع بیماری وبا در تهران، گفت: مواردی از ابتلاء به بیماری وبا مشاهده شده، اما آن طور نیست که موجب نگرانی شود.
خسرونیا، تشدید گرما در تابستان امسال را مورد توجه قرار داد و خاطرنشان کرد: قطعاً گرمای امسال، تأثیر بیشتری در شیوع این قبیل بیماری‌ها دارد.
وی افزود: رعایت بهداشت فردی و شستن دست‌ها قبل از استفاده از خوراکی‌ها و مواد غذایی و همچنین استفاده از آب شرب سالم و بهداشتی، می‌تواند از ابتلاء به بیماری‌های روده‌ای جلوگیری کند. امیدوارم براتون خبر شیوع بیماری های روده ای با گرم شدن هوا/وضعیت وبا در تهران براتون مفید بوده باشه.

۲۰۲۳-۰۷-۱۵ ۰۹:۱۲:۲۰