شیوع بیماری ویروسی جدید در شاهرود/ مردم آب را بجوشانند
شیوع بیماری ویروسی جدید در شاهرود/ مردم آب را بجوشانند

شیوع بیماری ویروسی جدید در شاهرود/ مردم آب را بجوشانند به گزارش اخبار روز ایران  در اخبار روز سلامت , به گزارش اخبار روز ایران، آرش صیدآبادی پیش از ظهر پنجشنبه در جمع خبرنگاران به میزبانی سالن جلسات دانشگاه علوم پزشکی شاهرود از شیوع بیماری ویروسی در شاهرود و میامی خبر داد و ابراز کرد: […]

شیوع بیماری ویروسی جدید در شاهرود/ مردم آب را بجوشانند

به گزارش اخبار روز ایران  در اخبار روز سلامت , به گزارش اخبار روز ایران، آرش صیدآبادی پیش از ظهر پنجشنبه در جمع خبرنگاران به میزبانی سالن جلسات دانشگاه علوم پزشکی شاهرود از شیوع بیماری ویروسی در شاهرود و میامی خبر داد و ابراز کرد: طی چند روز اخیر موارد متعددی از علائم یکسان در بیمارستان‌ها و درمانگاه‌های شهرستان شاهرود گزارش شده است.
وی با بیان اینکه افراد با علائمی مانند اسهال، حالت تهوع، ضعف، سرگیجه و خستگی و همچنین سردرد به پزشکان و درمانگاه‌ها مراجعه می‌کنند، ابراز کرد: تحقیقات ما نشان می‌دهد که این بیماری ویروسی است و به تازگی شیوع پیدا کرده است.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شاهرود با بیان اینکه راهکارهای مقابله با این ویروس مانند همه بیماری‌های ویروسی دیگر عدم تماس، رعایت بهداشت و … است، بیان کرد: تحقیقات اولیه نشان می‌دهد که آب و غذا منشأ این بیماری نبوده است.
صید آبادی با بیان اینکه دوره درمان بیماری وایرال شده مذکور نهایتاً یک هفته است و اغلب مراجعه کنندگان پس از درمان با حال خوش ترخیص شدند، ابراز کرد: استفاده از مایعات فراوان و استراحت در منزل و عدم حضور در مجامع عمومی از مهمترین توصیه‌های ما به مردم است.
وی با بیان اینکه نگرانی‌هایی درباره آب شاهرود به خصوص در زمان کم آبی و اجبار به استفاده از چاه‌های ارگانی در این شهرستان شائبه‌هایی را مطرح کرده که شاید منشأ بیماری از آب باشد، افزود: تا کنون این امر اثبات نشده اما بازهم بهتر است مردم آب را بجوشانند و استفاده کنند.
معاون علوم پزشکی شاهرود با بیان اینکه کلر سنجی هایی که در آب شاهرود صورت گرفته که نتایج آن نشان می‌دهد که سطح کلر مناسب است، تاکید کرد: با توجه به تست کلرسنجی این بیماری ممکن است ریشه و منشأ دیگری داشته باشد اما بازهم آب شاهرود برای آزمایش بیشتر به آزمایشگاه‌ها ارسال شده است. امیدوارم براتون خبر شیوع بیماری ویروسی جدید در شاهرود/ مردم آب را بجوشانند براتون مفید بوده باشه.

۲۰۲۳-۰۷-۱۳ ۰۸:۳۶:۴۳