فراخوان شرکت در مسابقه دانشجویی طراحی و ساخت ماهواره مکعبی اپسکو
فراخوان شرکت در مسابقه دانشجویی طراحی و ساخت ماهواره مکعبی اپسکو

فراخوان شرکت در مسابقه دانشجویی طراحی و ساخت ماهواره مکعبی اپسکو به گزارش اخبار روز ایران  در اخبار روز فناوری , به گزارش خبرگزاری روز ایران به نقل از سازمان فضایی ایران، در این رویداد، سه تیم دانشجویی از هر کشور، وارد مسابقه شده و پس از ارائه پیشنهاد انجام مأموریت فضایی توسط یک ماهواره […]

فراخوان شرکت در مسابقه دانشجویی طراحی و ساخت ماهواره مکعبی اپسکو

به گزارش اخبار روز ایران  در اخبار روز فناوری , به گزارش خبرگزاری روز ایران به نقل از سازمان فضایی ایران، در این رویداد، سه تیم دانشجویی از هر کشور، وارد مسابقه شده و پس از ارائه پیشنهاد انجام مأموریت فضایی توسط یک ماهواره مکعبی ۳یو و یا ترکیبی از واحدهای کمتر (جمعاً ۳ یو)، اقدام به شرکت در دوره آموزشی و طراحی ماهواره می‌نمایند.
پس از مرحله طراحی اولیه، یک تیم از هر کشور به مرحله طراحی دقیق و ساخت نمونه مهندسی راه خواهد یافت. هزینه سخت افزاری ساخت نمونه مهندسی توسط اپسکو تأمین خواهد شد.
بدین وسیله از تیم‌های دانشجویی علاقمند به شرکت در این رویداد درخواست می‌شود حداکثر تا تاریخ ۸ مرداد ماه سال جاری (۱۴۰۲) اسناد زیر را تکمیل و به ایمیل ir.isa@IranACC ارسال نمایند:
▪ اطلاعات تیم در قالب پیوست ۲ ا (نگلیسی)
▪ نامه معرفی از دانشگاه شامل نام تیم، نام سرپرست و اعضای تیم
▪ سند پیشنهاد مأموریت (انگلیسی)
سند پیشنهاد مأموریت می‌بایست دربردارنده موارد زیر باشد:
۱- مدیریت پروژه:
▪ نام اعضای تیم همراه با رزومه و توانمندی‌ها (جمعاً یک صفحه برای هر نفر)
▪ برنامه زمانبندی فعالیت‌ها (طراحی به مدت یک سال و ساخت نمونه مهندسی به مدت یک سال)
* * توضیح: طراحی ماهواره جهت ساخت نمونه پروازی و با لحاظ الزامات مربوطه می‌بایست انجام پذیرد. اما در مرحله نهایی، ساخت مدل مهندسی، بر اساس دستورالعملی که توسط اپسکو ارائه خواهد شد، صورت خواهد پذیرفت.
۲- معرفی مأموریت:
▪ بیانیه مأموریت
▪ ارزشمندی و دستاوردهای مأموریت
▪ نحوه انجام ماموریت
۳- زیرساخت‌های مورد نیاز جهت طراحی و ساخت ماهواره مکعبی به منظور تحقق اهداف مأموریت:
▪ امکانسنجی انجام مأموریت توسط ماهواره مکعبی طبق شرایط مسابقه
▪ دردسترس بودن زیرساخت‌های مورد نیاز
▪ برآورد هزینه برای نمونه پروازی
پس از دریافت اسناد تیم‌ها، هریک از تیم‌ها طی یک جلسه آنلاین اقدام به معرفی خود همراه با ارائه پیشنهاد مأموریت به زبان انگلیسی خواهند نمود. پس از بررسی پیشنهادها و ارائه تیم‌ها، سازمان فضایی ایران اقدام به معرفی سه تیم برتر به اپسکو خواهد نمود.
گفتنی است؛ برای دریافت اطلاعات بیشتر و دریافت پیوست شرایط و نحوه شرکت در رویداد و فرم اطلاعات تیم به سایت https://www.isa.ir/s/mfasoP مراجعه نمائید. امیدوارم براتون خبر فراخوان شرکت در مسابقه دانشجویی طراحی و ساخت ماهواره مکعبی اپسکو براتون مفید بوده باشه.

۲۰۲۳-۰۷-۱۵ ۱۰:۲۵:۳۱