مستند روز ایران از «ملاشیه» و روستاهای اطراف/ مردم چه می‌گویند؟
مستند روز ایران از «ملاشیه» و روستاهای اطراف/ مردم چه می‌گویند؟

مستند روز ایران از «ملاشیه» و روستاهای اطراف/ مردم چه می‌گویند؟ به گزارش اخبار روز ایران  در اخبار روز اقتصاد , دریافت ۲۵۰ MB خبرگزاری روز ایران – گروه استان‌ها: روایت «ملاشیه» را از دل فیلم‌ها و عکس‌ها و خبرهای این روزها جسته‌وگریخته دیده و شنیده‌ایم مردمی که مدت‌های طولانی با مشکل افت فشار و […]

مستند روز ایران از «ملاشیه» و روستاهای اطراف/ مردم چه می‌گویند؟

به گزارش اخبار روز ایران  در اخبار روز اقتصاد , دریافت
۲۵۰ MB

خبرگزاری روز ایران – گروه استان‌ها: روایت «ملاشیه» را از دل فیلم‌ها و عکس‌ها و خبرهای این روزها جسته‌وگریخته دیده و شنیده‌ایم مردمی که مدت‌های طولانی با مشکل افت فشار و قطعی آب مواجه بودند و حالا با اقدامات انجام شده توسط متولیان تا حد زیادی پایداری به شبکه آب برگشته است؛ اما مشکل به طور کامل در منطقه و روستاهای اطراف حل شده است؟ پاسخ مثبت نیست!
اخبار روز ایران شب گذشته راهی مناطق مختلف کوی ملاشیه و روستاهای اطراف شده و با مردم گفت‌وگو کرده است که روایت مستند روز ایران را در ویدئوی این گزارش می‌بینید.

هاشم امینی معاون راهبری و نظارت بر بهره‌برداری شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور ۲۱ تیرماه گفته بود: «در خوزستان بخشی از محلات در حاشیه شهر اهواز و روستای ملاشیه که سال‌هاست قطعی آب دارند با مشکل مواجهه شده بودند، با اقداماتی که انجام دادیم مشکل کم‌آبی و یا بی‌آبی این روستا حل می‌شود و تاکنون تقریباً ۷۰ درصد مشکل این روستا حل شده و تا هفته آینده کل مشکل آب ملاشیه حل می‌شود. مشکل دیگر این است که ۸۰ درصد از انشعابات حاشیه خوزستان هم غیرقانونی است؛ ولی بااین‌وجود آب این مناطق به‌صورت ۲۴ ساعته وصل است.»
همان روز محمدرضا کرمی نژاد مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خوزستان در تشریح آخرین وضعیت آبرسانی به منطقه ملاشیه اهواز اظهار کرد: «به دنبال سلسله کارهایی که برای تأمین آب آشامیدنی ساکنان این منطقه انجام شد، نصب و راه‌اندازی یک دستگاه پمپ در تأسیسات آبرسانی گروه ملی در دستور کار قرار گرفت. با اجرای طرح‌های ضربتی، تقریباً همه نقاطی که در روزهای قبل با قطع آب مواجه بودند، با استفاده از پمپ‌های خانگی از آب پایدار بهره‌مند شده‌اند. در بازدید از منازل منطقه ملاشیه، به‌طورکلی تقریباً آب همه منازل وصل شده است و برای رفع کامل مشکل و پایداری آب در این منطقه به تلاش‌های شبانه‌روزی ادامه می‌دهیم تا در روزهای گرم از مشکلات مردم کاسته شود.»
آخرین خبرهای امروز ۲۶ تیرماه حکایت از بازدید میدانی و بدون اطلاع قبلی دادستان اهواز از منطقه ملاشیه و روستاهای اطراف آن (دب حردان و شموسی) برای بررسی اقدامات ادارات ذی‌ربط در خصوص رفع مشکل قطعی آب این مناطق دارد.
صادق جعفری چگنی در حاشیه بازدید گفت: «دادسراهای عمومی و انقلاب استان از باب نظارت بر حقوق عامه، بر مشکلات موجود در مناطق و عملکرد مدیران دستگاه اجرایی دراین‌خصوص نظارت کرده و در صورت قصور یا ترک فعل از سوی آنان، طبق قانون با متخلفین برخورد خواهد شد. طی روزهای اخیر دراین‌خصوص نیز تذکراتی به برخی مدیران داده شد و این سرکشی‌ها تا دستیابی نتیجه کامل ادامه دارد.»
منطقه ملاشیه واقع در جنوب غرب اهواز با جمعیت بالغ بر ۶۵ هزار نفر در قالب حدود ۸۵۰۰ خانوار است که ۳۱ خیابان از ۲۶۰ خیابان آن دچار مشکلات افت فشار آب بودند. به گفته متولیان طی ۲۰ روز گذشته حدود ۱۳ درصد از خیابان‌های منطقه و حدود ۱۹ درصد از خانواده‌ها دچار تنش و افت فشار آب شدند.
در منطقه ملاشیه در کل ۸۹ درصد جمعیت فاقد انشعاب مجاز آب هستند و مشکل تأمین آب این منطقه از شهر اهواز بیش از دو دهه ادامه داشته است و سابق بر این نیز تنها چند ساعت در شبانه روز برای این منطقه تأمین آب صورت می‌گرفت.
طی روزهای گذشته به همت نیروهای جهادی و بسیجی کار آبرسانی به وسیله تانکرهای آب صورت گرفته بوده و متولیان نیز در طرح ضربتی بخش زیادی از مشکل آب را رفع کردند.
گفته می‌شود عملیات طرح آبرسانی دائمی به این منطقه در سفر دوم رئیس‌جمهور تصویب و ۲۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای این طرح تخصیص داده شد. امیدوارم براتون خبر مستند روز ایران از «ملاشیه» و روستاهای اطراف/ مردم چه می‌گویند؟ براتون مفید بوده باشه.

۲۰۲۳-۰۷-۱۷ ۱۴:۵۵:۳۳