پیام وزیر ارتباطات به مناسبت روز فناوری اطلاعات
پیام وزیر ارتباطات به مناسبت روز فناوری اطلاعات

پیام وزیر ارتباطات به مناسبت روز فناوری اطلاعات به گزارش اخبار روز ایران  در اخبار روز فناوری , به گزارش خبرگزاری روز ایران به نقل از وزارت ارتباطات و فناوری اِطلاعات، عیسی زارع پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به مناسبت ۲۲ تیرماه روز فناوری اطلاعات پیامی به شرح زیر صادر کرد: بیست و دوم […]

پیام وزیر ارتباطات به مناسبت روز فناوری اطلاعات

به گزارش اخبار روز ایران  در اخبار روز فناوری , به گزارش خبرگزاری روز ایران به نقل از وزارت ارتباطات و فناوری اِطلاعات، عیسی زارع پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به مناسبت ۲۲ تیرماه روز فناوری اطلاعات پیامی به شرح زیر صادر کرد:
بیست و دوم تیرماه همزمان با زادروز دانشمند و ریاضیدان بزرگ ایرانی، “محمد بن موسی خوارزمی” که مایه افتخار جهان اسلام است، به عنوان “روز فناوری اطلاعات” نام گذاری شده که می‌تواند فرصتی برای یادآوری زحمات و خدمات متخصصان و فعالان این بخش باشد.
امروزه فناوری اطلاعات و ارتباطات نقش غیر قابل انکاری در بهبود کیفیت زندگی داشته و همه ابعاد فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی زندگی بشر را تحت تأثیر خود قرار داده است. فناوری اطلاعات و ارتباطات یکی از پیشران‌های اصلی توسعه اقتصادی در کشور بوده و علاوه بر ارزش آفرینی در این حوزه می‌تواند سایر صنایع را بهره ور سازد.
وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در مسیر تحقق اهداف و وعده‌های دولت سیزدهم، سیاست‌ها و اولویت اصلی خود را در راستای تحقق شعار سال و منویات مقام معظم رهبری، توسعه اقتصاد دیجیتال و حمایت از کسب و کارهای این حوزه و رفع موانع پیش روی فعالان این عرصه را قرار داده و با هدفگذاری دستیابی به سهم ۱۵ درصدی اقتصاد دیجیتال از تولید ناخالص داخلی در برنامه هفتم توسعه چشم انداز و مسیر حرکت خود را تعیین کرده است. همچنین با پیگیری‌های این وزارتخانه یکی از سرفصل‌های اصلی برنامه هفتم توسعه نیز به موضوع توسعه اقتصاد دیجیتال اختصاص یافت. اهداف و احکام پیش بینی شده در لایحه که ان شاءالله با همراهی مجلس محترم به قانون برنامه هفتم تبدیل خواهد شد، نوید بخش آینده‌ای روشن برای بخش ارتباطات و فناوری اطلاعات کشور در سال‌های آتی است. البته دستیابی به این هدف نیازمند همراهی و همدلی فعالان بخش خصوصی، بخش دولتی و تشکل‌های صنفی نیز است.
این فرصت را مغتنم شمرده، ضمن ارج نهادن به تلاش‌ها و زحمات صادقانه و متعهدانه تمامی متخصصان و فعالان حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات در بخش خصوصی و دولتی، به ویژه همکارانم در وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، سازمانها و شرکتهای تابعه در جای جای ایران اسلامی، این روز فرخنده را به همه آنان تبریک عرض می‌کنم. امیدوارم با همدلی، همراهی، هم افزایی و تلاش مضاعف همه فعالان این زیست بوم، زمینه اعتلا و پیشرفت در خور شأن کشور عزیزمان را بیش از پیش فراهم کرده و ضمن کسب رضایت مردم، گام‌های موثرتری در این مسیر برداریم.
وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات مفتخر است در این ایام فرخنده، میزبان سومین اجلاس وزرای فناوری اطلاعات و ارتباطات کشورهای عضو سازمان همکاری‌های اقتصادی (اکو) باشد و بتواند با بهره مندی از امکانات و توانمندی‌های اقتصادی، فنی و فرهنگی کشورهای عضو، ضمن فراهم آوردن زمینه ارتقا همکاری مشترک در این حوزه، با شناسایی فرصت‌های کلیدی در عرصه فناوری‌های نوین ارتباطی، موجبات تقویت و تبدیل سازمان اکو به یک بلوک قدرتمند در مجامع بین المللی را فراهم کند.
از خداوند رحمان برای همه متخصصان، فعالان و خانواده بزرگ ارتباطات کشور، سلامتی، بهروزی و موفقیت درتمام ابعاد زندگی آرزو می‌کنم. امیدوارم براتون خبر پیام وزیر ارتباطات به مناسبت روز فناوری اطلاعات براتون مفید بوده باشه.

۲۰۲۳-۰۷-۱۳ ۱۳:۴۱:۳۴