چالش‌های دانش‌بنیان ها در حوزه پزشکی و سلولهای بنیادی بررسی شد
چالش‌های دانش‌بنیان ها در حوزه پزشکی و سلولهای بنیادی بررسی شد

چالش‌های دانش‌بنیان ها در حوزه پزشکی و سلولهای بنیادی بررسی شد به گزارش اخبار روز ایران  در اخبار روز فناوری , به گزارش خبرگزاری روز ایران به نقل از معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری، دبیر ستاد توسعه فناوری‌های پزشکی بازساختی و سلول‌های بنیادی معاونت علمی طی جلسه‌ای به بررسی مشکلات و چالش‌های […]

چالش‌های دانش‌بنیان ها در حوزه پزشکی و سلولهای بنیادی بررسی شد

به گزارش اخبار روز ایران  در اخبار روز فناوری , به گزارش خبرگزاری روز ایران به نقل از معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری، دبیر ستاد توسعه فناوری‌های پزشکی بازساختی و سلول‌های بنیادی معاونت علمی طی جلسه‌ای به بررسی مشکلات و چالش‌های شرکت‌های دانش‌بنیان فعال دراین حوزه پرداخت.
این جلسه با حضور احسان عارفیان، دبیر ستاد توسعه فناوری‌های پزشکی بازساختی و سلول‌های بنیادی معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری، مدیر برنامه توسعه زیرساخت و تجاری‌سازی این ستاد و همچنین مدیرعامل و هیات مدیره چند شرکت دانش‌بنیان فعال در این حوزه، برگزار شد.
در این جلسه شرکت ‎های دانش‌بنیان فعال در حوزه پزشکی بازساختی و سلول‌های بنیادی به بیان دغدغه‌ها، نیازها، چالش‌ها و راهکارهای پیشنهادی برای برون رفت از این مشکلات پرداختند و این موارد را با دبیر ستاد توسعه فناوری‌های پزشکی بازساختی و سلول‌های بنیادی و برخی از مسوولان این ستاد مطرح کردند.
براساس این گزارش، یک شرکت در زمینه طراحی و تولید دستگاه های پیشرفته تشخیص طبی آزمایشگاهی و ملزومات مصرفی فعالیت دارد و یک شرکت فناوری نیز به عنوان نخستین شرکت خصوصی ارائه دهنده خدمات و تولیدات حوزه مهندسی بافت فعال است.
با توجه به تاکید مقام معظم رهبری بر اهمیت توسعه فعالیت شرکت‌های دانش بنیان در جهت توسعه اقتصاد کشور، معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری به عنوان متولی این حوزه ماموریت یافت تا از فعالیت شرکت های دانش بنیان حمایت کند و تمامی ستادها و زیرمجموعه های این نهاد نیز موظف شدند تا دراین جهت گام بردارند.
ستاد توسعه فناوری‌های پزشکی بازساختی و سلول‌های بنیادی نیز یکی از ستادهای معاونت علمی است که همواره سعی دارد تا درجهت رفع مشکلات و چالش های این شرکت های دانش محور گام برداشته و از آن‌ها حمایت کند. امیدوارم براتون خبر چالش‌های دانش‌بنیان ها در حوزه پزشکی و سلولهای بنیادی بررسی شد براتون مفید بوده باشه.

۲۰۲۳-۰۷-۱۶ ۱۱:۵۰:۰۲